Řeka Ohře

Pramen:

     Pramení na území Německa u Wiesenstadru, na svazích Schneebergu, ve výšce 752 m n.m.. Délka toku: 300km.

      Řeka Ohře pramení v Bavorsku (Německu) pod horou Schneeberg v přírodní rezervaci Smrčiny. Je čtvrtou nejdelší řekou na našem území a po Vltavě je Ohře v Čechách druhým největším levostranným přítokem Labe.

     Do Čech vstupuje nedaleko hraničního přechodu Pomezí nad Ohří a těsně za hranicemi napájí vodní nádrž Skalka. Pod nádrží protéká historickou částí města Cheb a chebskou pánví pokračuje v meandrech až do Kynšperka nad Ohří. Ohře obtéká obloukem hrad Loket a vtéká do CHKO Slavkovský les. Dále směřuje do soutěsky Svatošských skal, Karlových Varů až na hranici Doupovských hor. Následně přes bývalé lázně Kyselka do Klášterce nad Ohří a Kadaň. Dále napájí vodní nádrž Nechranice. Řeka se klikatí krajinou Českého středohoří, protéká Žatcem, Louny, Libochovicemi a kolem Terezína do Litoměřic, kde se vlévá levostranným přítokem do Labe.

     Mezi významná města ležící na řece patří Cheb, Sokolov, Loket nad Ohří, Karlovy Vary (lázně při ústí Teplé), Ostrov nad Ohří, Klášterec nad Ohří, Kadaň, Žatec, Louny, Libochovice, Budyně nad Ohří, Terezín a Litoměřice.

       Vodácky nejvyhledávanější úsek řeky je z Lokte do Klášterce nad Ohří, který lze zvládnout za 3 dny. Začít lze ale i v Chebu, Tršnici, Kynšperku nebo Sokolově a pohodlně skončit např. v Karlových Varech, Vojkovicích nebo Perštejně. Mezi nebezpečné jezy patří jez u Černého mlýna a především jez v Radošově. Tyto jezy se doporučují přenášet i za nižších stavů. Dříve životu nebezpečný jez v Karlových Varech - v Tuhnicích je po rekonstrukci a bezproblémově splavný.


     V roce 2006 vznikla kolem vodácké části řeky Ohře Vodácká stezka. V úseku od Chebu po Kadaň (Želina - jez) je osazeno 69 informačních tabulí v českém, německém a anglickém jazyce. Tyto cedule informují o tom, kde se právě vodák nachází, jaké kulturní památky a zajímavosti (přírodní, historické aj.) jsou v okolí, u obcí jsou informace o samotné obci, uvedeny jsou i informace o možnosti ubytování. Na každé ceduli je vždy uveden a vysvětlen nějaký pojem či úkon z vodáckého světa. V případě jezů je na ceduli informace jak je možno jez či jinou překážku v řece překonat.

      Vzhledem k tomu, že řeka protéká CHKO Slavkovský les, CHKO Střední Poohří a přírodním parkem Stráž nad Ohří, je volné táboření po většinu toku zakázáno.

Tábořiště

Kilometráž

Kontakty

David Grünbaum

+ 420 777 223 762

mail@ahoooj.cz

bank. spojení: Fio banka

26 00 26 18 87 / 2010

Adresa:

Všehrdy 32, Všehrdy, 43001

(poslední objekt v obci vpravo)

GPS: 50.4175325N, 13.4594375E

Počasí pro Ohři

In-počasí

 

Počasí pro Berounku

In-počasí

Spřátelené weby

eChomutov.cz

Jedeta na řeku Bílinu?

Výborným nástupním místem je kemp Kyselka v Bílině.

K vodáků jsou velmi přístupní, DOPORUČUJEME.

http://www.sportbilina.cz/autocamp/

Jedete na Vltavu?
Máme pro Vás tip na slušnou vodáckou půjčovnu.
Rafting-Krumlov
Poláček & Šimek
www.rafting-krumlov.cz
info@rafting-krumlov.cz
+420 777 066 999
+420 777 285 215

Potřebujete něco půjčit nebo koupit v Praze?
Vodácké centrum HARFA - půjčovna lodí.
www.kajaky.cz
+420 775 110 060
+420 775 165 060
+420 220 416 218

půjčovna lodí Potápka - Půjčovna lodí a raftů na řece Vltava od Vyššího Brodu přes Český Krumlov až po Boršov.

Sháníte originální trika s vodáckou tématikou?

Vodacka-trika1-kval

Outdoorový a vodácký e-shop v Praze.

Blu_3

TOPlist