Samba 4,5 (2-3 místná)

KÁNOE NOVÉ GENERACE
moderní, stabilní a přitom obratná a rychlá, pohodlná, nerozbitná, tuhá a dokonce nepotopitelná (téměř).


Samba je loď, která disponuje všemi vlastnostmi, jaké by měla dobrá kánoe mít. Bude se Vám s ní jistě výborně jezdit. Je obratná a rychlá díky hladkému dnu bez prolisů. Tuhost lodi je docílena vysoce kompaktním spojením dno-kýl-sedačky-paluba. Vnitřní pevně přivařený komorový kýl vyztužuje dno a tvoří spolu se sedačkami kompaktní konstrukci, takže se u Samby neprohýbá dno. Duté sedačky a kýl plní také funkci vzduchových komor, díky kterým se Samba nepotopí. Příjemným detailem zvyšujícím komfort plavby jsou otvory v kýlu a oka pod límcem pro uvazování bagáže. Velice důležitým charakteristickým prvkem Samby je zesílení dna a špiček, které loď chrání před proražením či prodřením na našich kamenitých řekách. Dno je až dvakrát silnější než paluba a ve špičkách kánoe je materiálu ještě víc!

Samba 4.5 je výtečná kanoe s velice širokým použitím od romantické plavby po jezeře přes putování po řekách až po sjíždění jezů a peřejí. Je určena hlavně na turistiku, ale s přehledem zvládá i sportovní jízdu na lehčí WW. Mimo to je možné Sambu osadit vesly, nebo motorem a prohánět se s ní po vodních plochách. Svojí délkou a výtlakem je vhodná pro 2-3 vodáky, kteří na úzkých meandrujících a technicky náročnějších řekách jistě ocení její snadnou ovladatelnost.

Parametry kánoe:

Délka:  450cm        Šířka:  88cm        Hmotnost:  35kg       

Nosnost:  min.300kg        Sedačky:  2 nebo 3

Samba-4-5 200620121095  200620121091 Img_20150722_142145

Samba 5,2 (3-4 místná)

Samba 5.2 je loď, která disponuje všemi konstrukčními vlastnostmi a vychytávkami jako Samba 4.5.

Na velikosti záleží! Samba 5.2 (520cm) je opravdu velká kánoe určená pro 3-4 vodáky. Je to ideální rodinná loď, do které se vejdou snadno dva dospělí, dvě děti, pes a bagáž pro všechny! Velkou kánoi volí i ti, kdo chtějí rychle a snadno ujet delší štreku (třeba když se vám háček opaluje).

Parametry kánoe:

Délka:  520cm        Šířka:  89cm        Hmotnost:  44kg       

Nosnost:  min.380kg        Sedačky:  3 nebo 4

Samba52  Img_20140724_200244

Vydra od MAKU

Kánoe VYDRA patří k nejoblíbenějším typům dvoumístné turistické lodi. VYDRA je lehká, snadno ovladatelná a rychlá, dostatečně prostorná pro bagáž na několik dní.

V roce 2013 jsem obměnili všechny vydry, nyní máme 12 nových lodí ve firemních barvách tzn. světle modré s oranžovými sedačkami.

Materiál : polyethylén.
Délka: 445 cm. Šířka: 80 cm. Hmotnost: 38 kg. Nosnost: 300 kg.

    Img_20140628_122620  Img_20150801_112911  Img_20140720_201651

Ilustrativní foto

Kajak Riot - Spider

Velmi krátký ( 213cm ), ale dosti objemný kajak (246l ) je vhodný spíše na méně vodnaté řeky s velkým spádem. Perfektní točivost, dostatečná rychlost, kvalitní sezení, bezproblémové eskymování a výborné dno – to vše zaručuje dobrou předvídatelnost a perfektní požitek z jízdy.

Loď velmi dobře boofoje, rychle se vynořuje. Jediným hendicapem tohoto kajaku může být dojem, že loď není dostatečně rychlá. Tento pocit pravděpodobně získáte při přesednutí z jiné ( delší ) creekovky nebo většího turistického kajaku. Určitě je to pravda, kajak není rychlý jako 250cm dlouhá creekovka, ale to při charakteru toku, na kterou je loď designovaná, není vůbec záporná vlastnost. I když je bezpochyby rychlejší loď lepší, využijete těchto výhod spíše na “velké vodě” jako určitý pocit jistoty. Krátká creekovka Vám pocit jistoty zase dodává svou perfektní točivostí, které využijete na zablokovaných řekách a potocích daleko více než rychlost. Vše má svoje pro a proti.

Pokud jste zvyklí na playboat, popř. vybíráte kvalitní a dobře ovladatelnou creekovku, tak bych Vám Snipera rozhodně doporučil. Na Korsiku a mnoho řek a potoků v Rakousku, Itálii, Švýcarku, Francii je to loď takřka dokonalá. Pokud však milujete Norsko tj. velké a vodnaté řeky, rozhodně sáhněte po něčem delším. Zde by se Vám menší délka a nižší rychlost mohla stát osudná. Pokud máte rádi skoky a vodopády, určitě si toho na Sniperu ještě hodně užijete. V této zábavné disciplíně nemám ke Sniperu žádné výhrady.

 

 

Palava 2-místná nafukovací kánoe

Oblíbená nafukovací kánoe vhodná pro sportovní sjezdy řek a vodní turistiku.
Kánoe PÁLAVA nabízí dostatek prostoru pro dvojici i s výbavou na týden. Kanoistické zakleknutí a fixace kolen v lodi zajišťuje jezdcům dokonalý kontakt s lodí a vysokou pohyblivost. To umožňuje sportovní styl jízdy i v peřejích do stupně obtížnosti WW 3.

Pálava je tradiční polouzavřené konstrukce s charakteristickými palubami na přídi a zádi. Pohodlné sedačky z vodovzdorné překližky jsou doplněny popruhem s bezpečnostní sponou pro lepší kontrolu lodi při sportovní jízdě. Úchyty uprostřed lodi slouží pro přivázání bagáže během plavby, nebo pro instalaci třetí sedačky.

Kanoi PALAVAU lze půjčit s vodotěsným vakem o objemu 80 l. V tomto vaku je možno PALAVU přenášet na zádech a během plavby v něm můžete uchovat všechny potřebnosti pěkně v suchu.

Palava


technická data
délka (cm) 380
šířka (cm) 90
průměr obvodového válce (cm) 29
počet vzduchových komor 3 + 2
rozměry složeného člunu ve vaku (cm) 55x40x25
hmotnost netto (kg) 20
max. nosnost (kg) 240
max. počet osob 2
max. provozní tlak (MPa /Bar /PSI) 0,02 / 0,2 / 3,0
rozměry kartonu 65x45x25
hmotnost brutto (kg) 21,5

Baraka 2-místná nafukovací kánoe

Samovylévací kánoe BARAKA je ideální loď na turistiku i na mírně těžkou divokou vodu. Mimořádně pevný trup má výborné jízdní vlastnosti, které posádka ocení zejména při plavbě v peřejích. Baraka nabízí bezkonkurenčně bohatou vnitřní výbavu a mimořádně velký vnitřní prostor. 

Loď je velice pohodlná, bezpečná, stabilní a dostatečně rychlá. Použitým materiálem je Nitrilon, který zajišťuje vysokou odolnost proti poškození. V zadní části dna je umístněn vylévací rukáv, který je možno dle potřeby uzavřít. Trup nové lodi je optimalizovaný pro sportovní jízdu v divoké vodě, ale uspokojí i vodáky, kteří putují po řece s větším množstvím bagáže. Loď uveze 2 pasažéry a 1 dítě, respektive 350kg nákladu.

 

Výbava lodě

 • samovylévací dno s rolovacím uzávěrem
 • posuvné sedačky s PE pěnou „COMFORT PAD“
 • stehenní popruhy s bezpečnostní sponou
 • vázací lano na přídi a zádi
 • pružná síť na drobnosti v přídi a zádi lodě
 • množství úchytů na bagáž
 • nafukovací výztužný vak - sedačka

Technická data

Délka (cm)410
Šířka (cm)105
Hmotnost (kg)23,5
Max.nosnost (kg)350
MateriálNitrilon®
Počet osob2 + 1
Průměr bočního válce (cm)31
Počet vzduchových komor3
Rozměr při sbalení (cm)70 × 43 × 30
Max. provozní tlak (Mpa / Bar / PSI)0,02 / 0,2 / 3,0
Baraka

Raft 4 - místný Colorado 360

 COLORADO 360 je univerzální člun pro prázdninové putování po řece s rodinou nebo pro sportovní sjezdy řek až do stupně obtížnosti WW4. Čtyřmístný člun je designovaný pro sportovní způsob plavby na divoké vodě. Podlaha je proto vybavena třemi páry úchytů pro chodidla. Otevřená záď zajišťuje odtok vody z člunu v případě zalití v peřejích.

 

Materiál NITRILON – vysoce odolná polyesterová tkanina s nánosy syntetických kaučuků zajišťuje vysokou odolnost člunu proti protržení. Materiál je vysoce odolný proti oděru, stárnutí a UV. Člun COLORADO se stal v ČR velmi populárním závodním člunem. Na COLORADU se závodí v kategorii R4, která se díky této lodi stala nejsilnější českou raftingovou disciplínou.

Výbava lodě:

 • otevřená záď pro odtok vody
 • dva příčné válce – sedačky
 • bezpečnostní lano po obvodu lodi
 • popruhové oko na přídi pro vyvazování lodi
 • přepravní vak z nánosované textilie
 • push-push ventily
 • přetlakový ventil ve dně lodi
 • materiál: Nitrilon®

Technická data

Délka (cm)360
Šířka (cm)160
Hmotnost (kg)28,5
Max.nosnost (kg)500
MateriálNitrilon®
Počet osob4
Průměr bočního válce (cm)40
Rozměr při sbalení (cm)68 × 55 × 31
Max. provozní tlak (Mpa / Bar / PSI)0,02 / 0,2 / 3,0

 

Raft 6 - místný Colorado 450

COLORADO 450 je univerzální člun pro prázdninové putování po řece s rodinou nebo pro sportovní sjezdy řek až do stupně obtížnosti WW4. Šestimístný člun je designovaný pro sportovní způsob plavby na divoké vodě. Podlaha je proto vybavena šesti páry úchytů pro chodidla. Otevřená záď zajišťuje odtok vody z člunu v případě zalití v peřejích.

Materiál NITRILON – vysoce odolná polyesterová tkanina s nánosy syntetických kaučuků zajišťuje vysokou odolnost člunu proti protržení. Člun COLORADO se stal v ČR velmi populárním závodním člunem. Na COLORADU se závodí v kategorii R4, která se díky této lodi stala nejsilnější českou raftingovou disciplínou.
Dvojité vzduchové komory hlavních válců zajišťují bezpečnost – v případě protržení vnější stěny hlavního válce zabezpečí vnitřní komora nouzové dojetí člunu.

 

Výbava lodě

 • otevřená záď pro odtok vody
 • tři příčné válce - sedačky
 • šest párů úchytů pro chodidla
 • bezpečnostní lano po obvodu lodi
 • popruhové oko na přídi pro vyvazování lodi
 • přepravní vak z nánosované textilie
 • přetlakový ventil ve dně lodi
 • push-push ventil
 • lepicí souprava

Technická data

Délka (cm)450
Šířka (cm)160
Hmotnost (kg)37,5
Max.nosnost (kg)600
MateriálNitrilon®
Počet osob6
Průměr bočního válce (cm)40
Počet vzduchových komor3 + 5
Rozměr při sbalení (cm)68 × 55 × 31
Max. provozní tlak (Mpa / Bar / PSI)0,02 / 0,2 / 3,0

Raft 6 (7) - místný Xtreme 380 - záložní (spojené válce přetlakem na podlaze)

Raft Xtreme 380 je sportovní člun pro 6 až 7-člennou posádku. Můžete s ním vyrazit do extrému i na klidnou projížďku. Komfort jízdy zvyšuje samovylévací podlaha s vytékácími otvory po obou stranách. Jedná se o celouzavřený raft na rozdíl od Colorada. Raft je vybaven obvodovým bezpečnostním lanem, 4 madly po obvodu raftu a 2 příďové úchyty pro vyšší komfort při přenášení raftu. Samozřejmostí je pár uchytů pro nohy na podlaze na osobu. Raft má 2 příčné válce, ventily typu HK, přetlakový podlahový ventil a transportní vak.

   Dsc_0031

Technická data

Délka 380 cm
Šířka 180 cm
Hmotnost 45 kg
Materiál Vrstvené měkčené PVC - 0,90 mm
Maximální nosnost 550 kg
Počet osob 6
Průměr bočního válce 52 cm
Počet vzduchových komor 5 + 2
Rozměr při sbalení 100 x 70 x 45 cm
Maximální prvozní tlak 0,025/0,25/3,7 (MPa/Bar/PSI)

Raft 6 (7) - místný RobFin 400

Revoluční design raftů. Symetrický segmentový raft se samovylévací funkcí. Navržen a vyroben jako rychlý, prostorný a lehký raft určený pro rekreační plavbu na našich i zahraničních řekách. Pro začátečníky i zkušené posádky, kdy se všichni podílejí na ovládání člunu.

Robfin400_01

Robfin400_02

Raft využívá maximálně vnitřního prostoru a jeho výbava vychází z požadavků vodáků amatérů i půjčoven lodí. Použitý materiál gramáže 1000 g/m² je navíc opatřen na dně protioděrovými zdvojenými vrstvami v základní výbavě. Ventily typu HK, pohodlné a prakticky nezničitelné.

Plynulý náběh a nový styl uspořádání dna dělá tyto rafty rychlé, nosné a zároveň dobře ovladatelné. Umístění samovylévacího dna zaručuje pohodlný posed a dobré vylévání člunu.

Plynulá náběhová hrana na spodní straně válců zabraňuje opotřebení.
Trojnásobné překrytí švů zaručí 100% vzduchotěsnost a zároveň odolnost při náhlém zvýšení tlaku.

Je určen především na běžné vodní terény do WW 4.

Specifikace a rozměry

Délka

400 cm

Šířka

180 cm

Hmotnost

45 kg

Průměr válce

51 cm

Vnitřní šířka

73 cm

Vnitřní dělka

330 cm

Počet komor

5+2

Počet příčných válců

2

Doporučený počet osob

6-7

Raft 8 (9) - místný Xtreme 440

Raft Xtreme 440 je sportovní člun pro 8 až 9-člennou posádku. Můžete s ním vyrazit do extrému i na klidnou projížďku. Komfort jízdy zvyšuje samovylévací podlaha s vytékácími otvory po obou stranách. Jedná se o celouzavřený raft na rozdíl od Colorada. Raft je vybaven obvodovým bezpečnostním lanem, 4 madly po obvodu raftu a 2 příďové úchyty pro vyšší komfort při přenášení raftu. Samozřejmostí je pár uchytů pro nohy na podlaze na osobu. Raft má 3 příčné válce, ventily typu HK, přetlakový podlahový ventil a transportní vak.

 

Technická data

Délka 440 cm
Šířka 185 cm
Hmotnost 60 kg
Materiál Vrstvené měkčené PVC - 0,90 mm
Maximální nosnost 700 kg
Počet osob 8
Průměr bočního válce 52 cm
Počet vzduchových komor 5 + 3
Rozměr při sbalení 100 x 80 x 45 cm
Maximální prvozní tlak 0,025/0,25/3,7 (MPa/Bar/PSI)

Raft 10 (8-11) - místný RobFin 500

Prodloužená verze populárního Hobita určená pro početné posádky, mládežnické oddíly a cestovní kanceláře. Ideální pro méně technické řeky, jednodenní výlety i mnohadenní putování. Revoluční design raftů. Symetrický segmentový raft se samovylévací funkcí.

Navržen a vyroben jako rychlý, prostorný a lehký raft určený pro rekreační plavbu i komerční rafting na našich i zahraničních řekách.

Pro začátečníky i zkušené posádky, kdy se všichni podílejí na ovládání člunu.

Robfin500_01

Robfin500_02

Raft využívá maximálně vnitřního prostoru a jeho výbava vychází z požadavků vodáků amatérů i půjčoven lodí. Použitý materiál PVC/PU gramáže 1000 g/m² je navíc opatřen na dně zdvojenými (protioděrovými) vrstvami v základní výbavě. Ventily typu HK, pohodlné a prakticky nezničitelné.

Raft pojme v pohodě 11 vodáků.

Plynulý náběh a nový styl uspořádání dna dělá tyto rafty rychlé, nosné a zároveň dobře ovladatelné. Umístění samovylévacího dna zaručuje pohodlný posed a dobré vylévání člunu.

Plynulá náběhová hrana na spodní straně válců zabraňuje opotřebení.
Trojnásobné překrytí švů zaručí 100% vzduchotěsnost a zároveň odolnost při náhlém zvýšení tlaku.
Je určen především na běžné vodní terény do WW 4.

Specifikace a rozměry

Délka

500 cm

Šířka

185 cm

Hmotnost

59 kg

Průměr válce

51 cm

Vnitřní šířka

88 cm

Vnitřní dělka

430 cm

Počet komor

5+3

Počet příčných válců

3

Doporučený počet osob

až 11

Raft Czech Marine RL 370 Profi (lze zavěsit motor)

Jedná se o raft, který lze využít na řece, nádrži, ale i na moři.

Lze na něj zavěsit motor.

Rozměry:

Délka: 370 cm

Šířka: 191 cm

Průměr plováků: 48 

Počet komor: 4+1+2

Počet osob: 6

Maximální zatížení: 745 kg

Váha raftu: 76 kg

Materiál: Denier polyester fabric, síla 1,2 mm (5 vrstev, gramáž 1350 g/m2)

Czech-marine-370_1

Czech-marine-370_2

Czech-marine-370_3

Czech-marine-370_4

Czech-marine-370_5

Drzak-motoru_1

Drzak-motoru_2

Kontakty

David Grünbaum

+ 420 777 223 762

mail@ahoooj.cz

bank. spojení: Fio banka

26 00 26 18 87 / 2010

Adresa:

Všehrdy 32, Všehrdy, 43001

(poslední objekt v obci vpravo)

GPS: 50.4175325N, 13.4594375E

Počasí pro Ohři

In-počasí

 

Počasí pro Berounku

In-počasí

Spřátelené weby

eChomutov.cz

Jedeta na řeku Bílinu?

Výborným nástupním místem je kemp Kyselka v Bílině.

K vodáků jsou velmi přístupní, DOPORUČUJEME.

http://www.sportbilina.cz/autocamp/

Jedete na Vltavu?
Máme pro Vás tip na slušnou vodáckou půjčovnu.
Rafting-Krumlov
Poláček & Šimek
www.rafting-krumlov.cz
info@rafting-krumlov.cz
+420 777 066 999
+420 777 285 215

Potřebujete něco půjčit nebo koupit v Praze?
Vodácké centrum HARFA - půjčovna lodí.
www.kajaky.cz
+420 775 110 060
+420 775 165 060
+420 220 416 218

půjčovna lodí Potápka - Půjčovna lodí a raftů na řece Vltava od Vyššího Brodu přes Český Krumlov až po Boršov.

Sháníte originální trika s vodáckou tématikou?

Vodacka-trika1-kval

Outdoorový a vodácký e-shop v Praze.

Blu_3

TOPlist